Gözden kaçırmayın

Afyonkarahisar Gençlik Spor A Takımı, Genç Kızlar Voleybol Liginde Şampiyon Oldu Afyonkarahisar Gençlik Spor A Takımı, Genç Kızlar Voleybol Liginde Şampiyon Oldu

Afyonkarahisar, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutlamak için düzenlenen 2. Vize Yüzme Müsabakaları'na ev sahipliği yaptı. Müsabakalara katılan 4 farklı kulüpten toplamda 40 kadın ve 35 erkek sporcu, centilmenlik ruhuyla yarıştı. Bu müsabakalar, 23 Nisan'ın anlamını bir kez daha hatırlatarak milli birlik ve beraberlik duygularını pekiştirdi. Sporcuların azmi ve mücadelesi büyüleyiciyken, bayram coşkusu da havuz kenarına taştı.

9-12 yaş arası sporcular, kelebek, sırtüstü, kurbağalama, serbest ve karışık stillerde 50m, 100m, 200m ve 400m mesafelerinde yarıştı. Bu yarışlarda Naz Demir ve Özay Babalık, başarılı performanslarıyla dikkat çekti. 11-12 yaş kategorisinde Naz Demir, kelebek, sırtüstü, kurbağalama ve serbest stillerde birinci olurken, Özay Babalık kelebek ve serbest stilde birinci oldu. Diğer kategorilerde de çeşitli isimler birincilik elde etti.

Nil Gülyurt ise birden fazla zirvede yer aldı. 9-10 yaş kategorisinde Miray Özcan ve Simay Mina Karabıçak birinci olurken, Nil Gülyurt serbest ve karışık stillerde birinci oldu. Erkeklerde ise Muhammed Ali Bilgiç, Abdullah Ekin ve Burak Kocaağa birincilik elde etti. Diğer kategorilerde de çeşitli isimler birinci sırayı göğüsledi.

Müsabakaları takip eden Afyonkarahisar Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu, sporcuların performanslarından etkilendiğini belirterek, yüzme branşında başarılı genç sporcuların Afyonkarahisar'ı temsil edeceğine inandığını ve bu sporculara her türlü desteği vereceklerini söyledi. #Afyonkarahisar #VizeYüzmeMüsabakaları #23Nisan #UlusalEgemenlikveÇocukBayramı #spor #yüzme